Pracovněprávní nároky: Nárok na výplatu nemocenské

Nemocenská Ukončení pracovního poměru

Mám nárok na výplatu nemocenské prvních čtrnáct dní od zaměstnavatele po ukončení pracovního poměru na dobu neurčitou, když mi zaměstnavatel dal výpověď a pracovní poměr jsme ukončili dohodou ke dni 30.9.? Na PN jsem nastoupila ke dni 5.10. Děkuji.

Dobrý den,

po skončení pracovního poměru Vám běží sedmidenní ochranná doba (pokud pracovní poměr trval méně než 7 dnů, potom je tato doba nejdéle tak dlouhá, jako byla doba trvání pracovního poměru). Pokud v této době nastane pracovní neschopnost, máte nárok jak na náhradu mzdy od 4. do 14. dne PN, tak na nemocenskou.

S pozdravem, Vaše nároky.cz