Pracovněprávní nároky: Nedoplacení minimální mzdy

Vyplácená mzda

Dobry den chtela bych se zeptat pracuji v ukole a tento mesic jsem nedosahla minimalni mzdy zamestnavatel my oznamil ze me chybejicich par korun cc370kc nedoplati misto toho my napsal jeden den dovolene co jsem necerpala je to mozne dekuji L.P.

Dobrý den,

určitě to možné není, máte nárok od zaměstnavatele na doplatek do výše minimální mzdy. To, že Vám zaměstnavatel napsal místo toho jeden den dovolené a vy jste ji nečerpala je rovněž proti právním předpisům. Jestliže hledáte nějakou pomoc ve Vaší situaci, můžete kontaktovat inspektorát práce, který případné porušování pracovněprávních předpisů u Vašeho zaměstnavatele prověří.