Pracovněprávní nároky: Nemocenská a zkušební doba

Zkušební lhůta

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to se zkušební dobou, když zaměstnanec onemocní. Již jsem se dočetla, že o nemoc v rámci zkušební doby se zkušební doba prodlužuje. Ale nedokážu najít odpověď na to, co se stane když zaměstnanec opět onemocní v té prodloužené lhůtě? Je to tak, že dokud se nesečte 90 odpracovaných dní zkušební doby, tak je stále ve zkušebce? Nebo se již nehledí na to, že v tom prodloužení je opět nemocný. Uvedu příklad. zaměstnanec nastoupí 1.8. a od 1.9. do 30.9. je na nemocenské. Tříměsíční zkušební doba se tímto prodlužuje do 30.11. Zaměstnanec nastoupí 1.10. zpět do práce a od 15.11. do 30.11. je opět nemocen. Zůstává zkušební doba do 30.11. nebo se prodlouží až do 15.12.? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, i již prodloužená zkušební doba se prodlužuje o celodenní překážky v práci.

S pozdravem, Vaše nároky.cz