Pracovněprávní nároky: Nemocenská při výpovědní lhůtě

Výpovědní lhůta Nemocenská

Dobrý den ve dvouměsíční výpovědní lhůtě jsem začal marodit a zajímalo by mě zda-li se mi výpovědní lhůta o ty dny strávené na marodném neprodlouží.Děkuji za odpovědˇ.

Dobrý den,

pokud dočasná pracovní neschopnost skončí dříve než výpovědní doba, tato doba se prodlužovat automaticky nebude. Jestliže by však výpovědní doba měla uplynout při trvání pracovní neschopnosti, doba strávená v pracovní neschopnosti by se do výpovědní doby nepočítala, pokud se jedná o případ, ve kterém byla výpověď podána ze strany zaměstnavatele. Zaměstnanec však vždy může zaměstnavateli sdělit, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.