Pracovněprávní nároky: Nemožnost vykonávání zaměstnání kvůli hluku

Nemoc z povolání

Dobrý den.V zaměstnání jsem byla poslána na periodickou prohlídku,která obsahovala i audio.V zaměstnání jsem ve skupině 3hlučnosti.Na audiu mi zjistili 53%hluchotu a tím mi lékař specialista provádějící periodickou prohlídku nepotvrdil.Nevím co ted,do práce nesmím(nesplnuti podmínky),specialista a ani muj praktický lékař mi nenapsali pracovní neschopenku a zaměstnavatel neví co s tím.Plácám si dovolenou a čekám.Prosím porad te mi.děkuji Kumrová

Dobrý den,

můžete zkusit navštívit poskytovatele pracovnělékařských služeb a požádat jej o uznání nemoci z povolání, či alespoň potvrzení, že kvůli zdravotnímu omezení se již nemůžete vrátit na původní pracovní místo, pak byste měla nárok na odstupné ve výši minimálně dvanáctinásobku průměrného výdělku.