Pracovněprávní nároky: Nenastoupení do práce z důvodu úrazu

Nemocenská Nemocenské dávky

Dobrý den, zaměstnavatel se zaměstnancem uzavřel pracovní smlouvu od 1.10.2018, která byla podepsaná 27.9.2018. Ještě ten den měl zaměstnanec vážně zraněn a leží v nemocnici. Tudíž se nedostavil 1.10. ani jiný den do práce. Můžete mi poradit, jak v tomto případě postupovat? Bere se to, že zaměstnanec nenastoupil do práce a tudíž pracovní poměr ani nezačal a je potřeba něco sepisovat. Moc Vám děkuji za odpověď.

Pěkný den,

v tomto případě je třeba oznámit zaměstnavateli překážky v práci a tyto doložit neschopenkou. Konkrétní případ je odvislý od konkrétní pracovní smlouvy, ale obecně lze říci, že pracovní poměr začíná sjednaným dnem nástupu do práce, i když zaměstnanec v tento den pro překážky v práci nemůže pracovat. Tedy pracovní poměr trvá.

S pozdravem, Vaše nároky.cz