Pracovněprávní nároky: Neomluvená absence pro rodinné důvody

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den, dle smlouvy mám pružnou pracovní dobu, včera v neděli ve 21:00 mi ředitel poslal pozvánku na povinnou poradu, která je dnes v 15:00. Nemohu se dostavit z rodinných důvodů, a ředit mi vyhrožuje neomluvenou absencí, má na toto jednání nárok? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Pružná pracovní doba je charakteristická tím, že se skládá ze základní a volitelné pracovní doby. V základní pracovní době je zaměstnanec povinen být přítomen na pracovišti, volitelnou pracovní dobu určí zaměstnavatel a zaměstnanec si v jejím rámci vybírá začátek a konec směny. Pružné rozvržení pracovní doby se však neuplatní při pracovní cestě, plnění důležitého úkolu, nebo jiných případech určených zaměstnavatelem. Pod tuto poslední kategorii lze zařadit i pracovní poradu, pokud je tato skutečně nutná.

S pozdravem, Vaše nároky