Pracovněprávní nároky: Neoprávněná výpověď ve zkušební době

Ukončení pracovního poměru

dobrý den, chtěla bych se zeptat přítel nastoupil do zemědělství 3.4.2017 a má 3měsíční zkušební lhutu a dostal neopravěnou vypověd zduvodu spatné komunikace v zaměstníní a nepravdivích informaci a zaměstnavatel to nadale nechce řešit a dostal vypověd kterou ještě přítel nepodepsal jak se ma bratit děkuji za radu

Vážená paní,

zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější. Jediná možnost je podat žalobu na neplatnost výpovědi.