Pracovněprávní nároky: Nepodepsaná výpověď od vedení

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den. 24.4.2017 jsem osobně předal výpověď ve dvou vyhotoveních svému nadřízenému. Slíbil, že mi to do pátku podepíše, ale mám podezření, že má něco za lubem. Příští týden je už 1.5. a vedoucí má dovolenou. Výpověď jsem podal včas, ale mám ji stále nepodepsanou a potřebuji, aby od pondělí běžela výpověď. Pavel Frank

Dobrý den,

výpověď je jednostranné jednání a jako takové nevyžaduje podpis protistrany, aby bylo platné. Bohužel ale, pokud dojde ke sporu, budete muset prokázat, že jste výpověď doručil již 24. 4. Nejjednodušší způsob je právě podpis zaměstnavatele, který to potvrzuje, je však možné toto prokázat i jinak, například výpovědí svědka.

S pozdravem,