Zdraví: Nepracovní úraz, mám nárok na bolestné?

Odškodnění za úraz

Dobrý den chtěla bych se zeptat měla jsem nepracovni úraz po pádu na kole, dlouhá neschopenka. Mám nárok na bolestné? Nebo se proplaci pouze v případě pracovního úrazu? Jsem pojištěna pres odbory v práci u pojišťovny K.

Dobrý den,

obecně vyplývají nároky za náhradu nemajetkové újmy z pracovních nebo z občanskoprávních deliktů. V těchto případech se ale jedná o škodu způsobenou jinou osobou, která má povinnost odčinit vzniklou újmu poškozené osobě.

V případě nehody na kole by se jednalo o případ, kdy byste spadla z důvodu výmolů na silnici nebo z důvodu zavinění jiné osoby, apod. Jestliže byla nehoda způsobena pouze Vaším jednáním, nesete si plnou odpovědnost sama a v takovém případě máte nárok na pojistné plnění podle obchodních podmínek pojišťovny, ovšem pouze v případě, že máte úrazové pojištění.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví