Pracovněprávní nároky: Nepřevzetí písemné výpovědi

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, syn je právě na nemocenské, chce podat výpověď. Dopis chce zaslat poštou doporučeně, ale už te´d mu bylo sděleno, že ho zaměstnavatel nepřevezme. Zatím nepřevzal ani nemocenský lístek. Když jsem chtěla dojet a osobně předat, řekl, že pro mne není doma. Je to 100 km a nemohu jezdit ob den. Děkuj.

Dobrý den,

přestože tato situace není zákoníkem práce upravena, judikatura dovodila, že v této situaci, pokud zaměstnanec zašle písemnost doporučeně zaměstnavateli, považuje se za den doručení den, kdy byla zásilka uložena na poště nebo doručena – tedy den, kdy měl zaměstnavatel možnost se s ní seznámit, i když se s ní ve skutečnosti neseznámil. Je nutné si vždy uchovat dodejky, podací lístky, a kopii výpovědi pro pozdější možnost prokázání doručení.