Pracovněprávní nároky: Neprodloužení pracovní smlouvy a nevyčerpaná dovolená

Dovolená

Jsem na nemocenské,nyní mi končí roční prac. smlouva ,zaměstnavatel mi ji neprodloužil,musí mi vyplatit nevyčerpanou dovolenou?A musím se hlasit na UP,? Děkuji

Dobrý den,

při skončení pracovního poměru zaměstnavatel může zaměstnanci nevyčerpanou dovolenou proplatit. Může ji ale také převést k čerpání k novému zaměstnavateli, nebo ji ihned určit k čerpání, a to i během výpovědní doby. Na ÚP se nutně hlásit nemusíte.

S pozdravem,