Pracovněprávní nároky: Neproplacení státního svátku, protože mám minimální mzdu

Státní svátek

Dobrý večer, můj zaměstnavatel mi zdůvodnil neproplacení státního svátku formulí, že mám minimální mzdu dle výměru ve zkušební době. Může toto takhle zdůvodnit. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zákon stanovuje, že pokud zaměstnanec v den státního svátku vykonával práci, má nárok na příplatek ve výši 100% průměrného denního výdělku, nebo na náhradní volno, na které se se zaměstnavatelem dohodne. Avšak pokud zaměstnanec práci nevykonával, výše zmíněné mu nezáleží.

Výše mzdy nemá na toto vliv.