Šmejdi: Nesmyslný dluh u operátora

Neoprávněné vymáhání dluhu

Dobry den, mám dotaz, jemi 24let a chtěl jsem jsi prevest úvěr k jiné bance a tam mi to bylo zamitnuto zdůvodu dlužné částky 10 600 Kč na o2. jenže nikdy jsem žádný paušál neměl a teď mi říkají, že jsem měl dokonce 3 tel.čisla, jenže ta pohledavka je 8 let stará a nevím jako kdo by mi dal v 16 pausal??? prý tam je i zakonný zástupce moje mamina, je pravda, že jsme spolu stratili o.p. ale 2den jsme nahlásili ztratu na magistratu a teď nevím, co mám dělat, zda to zaplatit, abych měl klid nebo to dát na policii. dočetl jsem se, že promlčecí lhůta u operatorů je 4 roky, tak byto mělo být promlčený.

Dobrý den,
pokud pohledávka nebyla uznána ani přiznána pravomocným rozhodnutím (popř. správním rozhodnutím ČTÚ, který tento typ sporů řeší), tak je takto starý dluh již promlčený. To ovšem neznamená, že se ho O2 nepokusí vymáhat. Je možné, že Vás kontaktují, popř. podají návrh na vydání platebního rozkazu. Pak by bylo nutné vznést odpor a namítnout promlčení – nemusel byste platit nic. Důležité je tedy vyzvedávat poštu a případně si pohlídat termíny.

Zpět do Šmejdi