Pracovněprávní nároky: Nesprávné postupování při pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobrý den. Prosím o pomoc při přesné drfinici pracovního ůrazu, který se mi stal dne 25.6. v 7:00 hodin ráno, Zrovna jsem byl v zácviku jako řidič zavážející obchodní řetězec LÍDL. před koncem směny (po 12:00 hodinách v práci) jsem při vykládce zboží v LÍDL: Týn nad Vltavou, zakopl a narazil sii pravé rameno. Zpočátku to vypadalo, jako banální naražení, kolega, který mě zaškoloval byl zrovna se zbožím na prodejně . Potvrzení od LÍDLU: Týn nad Vltavou jsem nedodal mimo jiné třeba i proto, že prsty mi otekly a bolest se naplno projevila až po odjezdu z prodejny. Za jízdy jsem nikomu a nikam nevolal. Ovšem hned po dojezdu na své pracoviště v Jihlavě (po cca 2 hodinách jízdy od úrazu) jsem vše hlásil svému nejbližšímu nadřízenému - dispečerovi p. Zedníčkovi. Ten mě odeslal na pracoviště hlášení škod za pí. Vašíčkovou se kterou jsme sepsali zápis o pracovním ůrazu. V té době mě NIKDO neupozornil na to, že jsem měl postupovat jinak! Až později mi pan Zedníček tel. oznámil, že se to mělo hlásit na centrále LÍDL. Když jsem ho žádal, zda to může donahlásit, bylo mi oznámeno, že je již pozdě. Tohle jsem ovšem při žádném školení o BOZP nezaregistroval. Rovněž při mém přesunu na pracoviště TKD (18.6.2018) mě o této skutečnosti nikdo neinformoval, nedoškolil. O to více mě dne (25.6.2018) překvapila informace od vedoucího TKD p. Beránka, že "ten pracovní úraz není uznán, protože jsi nedodal doklad o tom, že se Ti to stalo během pracovní doby na Lidlu a není ani svědek. Měl jsi si to nechat na Lidlu sepsat. Nemáš ani jedno tak je to problém a není uznáno. Bohužel jsi ani v noci nezavolal dispečerovi.". Dnes (28.6.2018) mi napsal osobně ředitel TKD p. Cafourek následující: "Vážený pane Gnojku, Vaším tvrzením o údajném pracovní úrazu se zabýváme a dále jej prověřujeme. Na základě našich dosavadních zjištění však nemáme za prokázané, že by se Vám tvrzený úraz stal v pracovní době, natož že by se stal tak, jak tvrdíte. Vámi tvrzené zdravotní problémy tedy nemůžeme na základě dosavadních informací uznat za pracovní úraz. " Myslím si, že jsem neporušil Zákoník práce a jako prcovní úraz by se to mělo posuzovat. Vedoucího jsem opakovaně informoval, že NESOUHLASÍM s tím, že se "TO" nebude brát jako pracovní ůraz. Ovšem ředitel - to už je i na mě silný kafe. Je vlice pravděpodobní, že tahle jednání ze strany vedení úzce souvisí s mým předešlým přeřazením z MKD k TKD. (řešil jsem samostatně, rovněž na této lince) Předem děkuji za pomoc. Pokud bude potřeba rád se na vás obrátím a celý případ zadám k řešení soudní cestou. Richard Gnojek

Vážený pane,

co se týká pracovního úrazu, velmi podrobný článek, který se danou problematikou zaobírá si můžete přečíst zde:https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/co-je-pracovni-uraz-aneb-vse-o-pracovnim-urazu-1 .

Dle Vašeho popisu nám vyplívá, že mohlo dojít k pochybení ze strany zaměstnavatele, avšak pro posouzení Vašeho případu bychom potřebovali znát a prostudovat veškeré podklady ktomu potřebné. Jetsliže se domníváte, že u Vás došlo ke krácení finančního nároku, můžete nám zadat případ k bezplatnému posouzení zde: https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad rádi Vám pomůžeme.

S pozdravem,