Pracovněprávní nároky: Neuhrazení náhrady za ztrátu na výdělku

Pracovní úraz

Dobrý den, měl bych otázku jsem po pracovním úrazu a zaměstnavatel z tohoto důvodu ukončil pracovní poměr. Na dotaz u zaměstnavatele o náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, mně sdělil, že náhradu bude vyplácet pojišťovna a že mně bude kontaktovat již uplynul měsíc a půl a nikdo mně nekontaktoval, nevím jak posupovat dále....děkuji za odpověď J.N.

Dobrý den,

zaměstnavatelé jsou pro tyto případy opravdu pojištění, a toto plnění vyplácí pojišťovna. Zkuste zaměstnavatele zaurgovat, že se Vám nikdo neozval, případně si vyžádejte kontakt přímo na pojišťovnu. V případě, že Vám pojišťovna odmítne plnit, můžete se svého nároku domáhat na zaměstnavateli u soudu.