Bydlení: Nevrácení kauce kvůli zašedlé zdi

Kauce

Dobrý den muže majitelka bytu který jsem měla v pronajmu pri vraceni kauce říci že kaucei nebude vracena neboť je zed od odsunuti nabytku zasedla. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Martina Frostova

Vážená paní Frostová,

Při předávání bytu se bere v potaz, že vzniká určité očekávatelné opotřebení bytu, které pronajímatel nemůže strhnout z poskytnuté kauce. Jestliže není v nájemní smlouvě sjednáno jinak, nemáte povinnost byt na vlastní náklady vymalovat. Zašlá barva za nábytkem tak není obecně důvodem pro krácení vratné kauce. Jestliže Vám pronajímatel odmítne kauci vrátit neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení