Pracovněprávní nároky: Nevyplacená mzda

Nevyplacená mzda

Dobrý den, chci poprosit o radu. V červenci jsem na dohodu odpracovala 30 hodin jako pečovatelka . S mzdovou účetní jsem se domluvila ústně, že ne peníze pošlou na účet v září. Peníze nepřišly, volala jsem ji a ona mě řekla, že má přímá nadrízena jí nedodala můj výkaz a tudíž mě nemůže zaslat peníze. Psala jsem mé nadřízené a ta mě odepsala, že nemám podepsanou docházku a že mě peníze nepošlou. Informovala jsem se na Úp a tam mě řekla paní ,že vedoucí jedná neoprávněně, že je důležité aby podepsala výkaz ona a že mě neoprávněně zadržuje peníze. Kde je prosim pravda.

Dobrý den,

pokud jste práci vykonala, vzniká Vám nárok na sjednanou odměnu. Pokud však zaměstnavatel odmítá odměnu z dohody uhradit, může kvůli absenci pracovního výkazu vzniknout problém s prokázáním, že práce byla skutečně vykonána, a tedy může být ztíženo vymáhání nároku.

S pozdravem, Vaše nároky.cz