Pojištění automobilu: Odškodnění po havárii automobilu s propadlou technickou

Odškodnění

Dobrý den, chci se zeptat, mel jsem dopravní nehodu., když vynik nedobrzdil a narazil do me ze zadu. S vinou souhlasil a vyplnily sme potřebné dokumenty. Ovsem zjistil jsem, že man 14 dni propadlou technickou. Mám narok na uhrazeni skody? Docetl jsem se, ze v praxi ano, ale nejsem si jistý. Pojistovna mi poslala předběžný vypocet odškodnění ovsem zda se mi dost nízké nehlede na uplatnění amortizace dílů 50%. Což není úplně v souladu se zakonem. Mam obavu pokud budu chtít podat odvolani nebo se nejak domoci vyššího odškodnění, ze mi škodu neuznají žádnou. Předem diky za odpověď a přeji pěkný den

Dobrý den,

pojišťovna má právo odmítnout uhradit škodu z důvodu porušení smluvních podmínek, to ale pouze v případě, že vozidlo s prošlou TK zaviní nehodu. Pokud do Vás tedy narazil jiný řidič z toho důvodu, že Vám nesvítí zadní brzdové světlo, pak pojišťovna plnění nemusí nevyplatit. Zde je ovšem na pojišťovně prokázat, že stav Vašeho vozidla způsobil nehodu.

Mělo by být pravidlem uhrazení celé účelně provedené opravy, která směřuje k odstranění následků dopravní nehody. Amortizaci tak nelze vztahovat na všechny případy bez rozdílu a vždy je nutné v konkrétní situaci zkoumat konkrétní podmínky. Pokud budete mít pocit, že Vás pojišťovna na plnění neoprávněně zkrátila, zadejte si případ přes naše internetové stránky (https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad) a my jej rádi posoudíme.