Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď ze zaměstnání u matky samoživitelky

Ukončení pracovního poměru

může dát moje dcera , která je matka samoživitelka pečující o děti 7 a 8 let okamžitou výpověď ze zaměstnání ( má pracovní smlouvu na dobu neurčitou, směnný provoz - tj 12 hodinové směny denní, noční, víkendy ) ? Co musí eventuálně splnit či prokázat ? Stávající zaměstnavatel jí dává víc nočních než denních a když chtěla denní,má volný jediný víkend v měsíci. Děti hlídám já, 71 letá důchodkyně po masivní plicní embolii. Dcera hledá zaměstnání jiné, ale nikde nechtějí čekat 2 měsíce.

Dobrý den,

nejlepším řešením situace Vaší dcery by byla dohoda se současným zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou v dřívějším termínu než po uplynutí výpovědní doby. Pokud však zaměstnavatel nebude souhlasit, nezbývá než podat běžnou výpověď. Okamžitě zrušit pracovní poměr může zaměstnanec pouze v případě, že podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, nebo zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí období splatnosti.

S pozdravem,

Vašenároky.cz