Bydlení: Oznámení termínu pro odečet energie

Ostatní

Dobrý den, obracím se na Vás o radu, pomoc, před možným soudním jednání. Jde o odečet elektrické energie. Vlastním nemovitost, která je pro rekreační účely, nikdo zde není trvale přihlášen. Vzdálená od místa trvalého bydliště cca 100 km. V podstatě je využitá pouze v letních měsících. V zimních měsících ji navštěvuji sporadicky. Opakovaně dostávám do poštovní schránky této nemovitosti od e.onu výzvy k zpřístupnění odečtu elektrické energie. Tomu se nebáním, ale neznám dopředu, kdy se odpočet chystá. Praxe je taková, že dle uvážení e-onu chodí po nemovitostech o odečítají elektřinu. O tomto prvém termínu nevím, posléze vhodí do schránky „Oznámení“ , viz příloha o opakovaném odečtu cca v příštím následujícím týdnu. Z důvodů shora uváděných nestihnu zajistit přístup. Již loňského roku jsem napsal distributorovi … viz příloha, s tím, že jej žádám o oznámení termínu s předstihem, na e-mail, telefonicky, dopisem. Distributor mi odepsal na trvalou adresu, že trvá na osobním zpřístupnění, s výhrůžkami…nejprve odhadem, až k možnosti ukončení odběru Zdůrazňuje, že jsem povinen zpřístupnit a umožnit reálný odečet. Odhad, ani samoodečet údajně nenahrazuje reálný odečet. Ve vyhlášce se tato možnost připouští až třikráte. Odpověď viz příloha. V roce 2017 jsem na sdělený dodatečný termín umožnil osobní odpočet. Mám obavu o odpojení. Předem děkuji za radu. S pozdravem Ivan Laštovka Amforová 1891/32 155 00 Praha 5

Dobrý den,

bohužel bez možnosti nahlédnutí do podkladů na tento dotaz nedokážeme relevantně odpovědět.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Bydlení