Pracovněprávní nároky: Péče o děti do 15 let

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den, mám dotaz, mám 2 děti , jedno 10 let a druhé 12 let. Může mě zaměstnavatel nutit do směn?Když nejsou nad 15 let? Předem děkuji weisová

Dobrý den,

dle zákoníku práce, Požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.