Pracovněprávní nároky: Placené volno z důvodu hlídání dítěte

Placené volno Rodičovská

Dobrý den, syn potřebuje volno na hlídání 2 leté dcery, poněvadž manželka jede k lékaři mimo naše město a nemají kdo by jim dceru pohlídal. Má právo na placené volno? Podle jakého zákona.

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen omluvit nepřítomnost zaměstnance v práci po dobu péče o dítě mladší 10 let z důvodu, kdy se fyzická osoba, která o dítě jinak pečuje, podrobila vyšetření nebo ošetření, které nebylo možno zabezpečit mimo pracovní dobu zaměstnance, a proto nemůže o dítě pečovat.