Bydlení: Placení fondu oprav

Pronajatý byt

Dobry den,chtěl jsem se zeptat,pronajal jsem si být a má smlouva byla napsána takto.platit mám 10500+4500poplatky,po roce mi přišlo vyúčtování kde majitelka zahrnuje fond oprav atd.Me se to zda jako blbost abych platil fond oprav když to nikde psáno nemám a tím pádem mi vznikl ze mám ještě doplatit.fond oprav přeci nepatří do ročního vyúčtování?dekuji Šlégr

Dobrý den,
dle našeho názoru pronajímatel může po nájemci požadovat hrazení příspěvku do fondu oprav, nicméně to musí být uvedeno jako součást smluveného nájemného, tedy jako jedna z položek, ze které se nájemné skládá. Do služeb spojených s užíváním by něměl být zahrnut fond oprav, jelikož tennto náklad hradí pronajímatel z utrženého nájmu.

Pokud se setkáte s potížemi při vymáhání nároku, neváhejte nám zadat případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

Zpět do Bydlení