Reklamace/e-shopy: Platí objednávka zakoupeného automobilu bez jejího podepsání

Koupě automobilu

Dobrý den, zaplatil jsem 20.000,- Kč zálohu na nové objednané vozidlo. Vyřizování objednávky probíhalo prostřednictvím emailu. Je objednávka platná, pokud na ní není můj podpis? Prostřednictvím emailu jsem se smlouvou souhlasil. Prodávající úmyslně nevyplnil na objednávce datum dodání. Ve smlouvě je, že mohu odstoupit od smlouvy, pokud nedodrží prodávající termín dodání do 30ti dnů od stanoveného termínu. Prodávající sliboval dodání do 2-3 měsíců. Dnes je to 3,5 měsíce a já mám zájem od smlouvy odstoupit. Mohu získat zálohu zpět?

Dobrý den,

objednávka je platná i v případě, pokud na ní Váš podpis není. Co se týče možnosti odstoupení, pak bude ve Vašem případě možné odstoupit až po uplynutí 4 měsíců od objednání. Zda je záloha vratná nebo ne pak záleží, co bylo ujednáno ve smlouvě. Pokud by však ujednání chybělo, pak je záloha vratná.

Děkujeme za Váš dotaz