Pracovněprávní nároky: Počet propustek k lékaři za měsíc

Lékařská prohlídka

Krásný den....chci se zeptat,zda je zákonem danné,kolik propustek za měsíc musí zaměstnavatel proplatit.Děkuji

Dobrý den,

nařízení vlády č. 590/2006 Sb. uvádí pouze okolnosti náhrady mzdy při zdravotním ošetření, a to takto:

a) Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

b) Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a).

Počet propustek zde nijak zakotven není.