Bydlení: Podíl z prodeje družstevního bytu

Družstevní byt Prodej nemovitosti

Dobrý den, kdysi jsem vyměnila svůj družstevní byt za dva, také družstevní, v jednom bydlela moje matka, byl napsaný na ni. Byla to družstevní nástavba v soukromém domě. Když majitel nabídl prodej, koupila jsem ho a byl napsaný na mě. Matka se finančně nepodílela. Byt jsem prodala /matka se přestěhovala/, moje švagrová požaduje podíl z prodeje. Má /nebo bratr/ na něco nárok? Hraje nějakou roli, že několik let byl byt napsaný na matku? Bratra nechci zatěžovat, má vážnou diagnózu. Děkuji.A

Dobrý den,

Bohužel z Vašeho vylíčení situace není zcela jasné, k jaké problematice otázka směřuje. K jakékoliv i obecné odpovědi je třeba znát konkrétní vymezení vlastnických vztahů k daným družstevním/ soukromým bytům. Pokud jste nabyla vlastnické právo k bytu na základě řádného právní titulu nikdo jiný k němu nárok nemá.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení