Zdraví: Pojistné odškodnění při úrazu v tělesné výchově

Úraz ve škole

Dobrý den, syn si přivodil uraz při hodině tělesné výchovy, mám nárok na pojistné odškodnění od školy? Děkuji za info A.

Dobrý den,

úrazy, které vznikly ve spojitosti se školním vyučováním, se odškodňují obdobně jako pracovní úrazy. Váš syn má tedy nárok na bolestné, náhradu léčebných výdajů a případně náhradu za ztížení společenského uplatnění. Výše bolestného a náhrady za ztížení společenského uplatnění se potom určuje podle nařízení vlády č. 276/2015 Sb., o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Toto nařízení stanovuje za jednotlivé diagnózy příslušný počet bodů, jejichž hodnota je 250 Kč.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví