Pojišťovny: Pojišťovna mi z pojistky vyjmula denní odškodné...

Ostatní

Dobrý den, prosim o radu. Mam f životní pojištění, které trvá 8 let - platím 2450 Kč měsíčně, protoze mam dost vysoké denní odškodné, takze vlastne to pro me znamenalo pouze dobrou urazovou pojistku. V loňském roce jsem byla účastníkem dvou dopravních nehod ( ani u jedné jsem nebyla viník ) pojišťovna mi vyplatila odškodné. Potud vse v pořádku . Ale po druhé nehodě mi zároveň ze životní pojistky vyjmula denní odškodné a hospitalizaci, takze mi v pojistce zůstalo pouze odškodnění v případě smrti úrazem 500 tis. Píšu, ale proto ze jsem se to dozvěděla dnes - téměř po roce, kdy jsem sla na pobočku nahlásit pojistnou událost, kde mi bylo řečeno, ze vlastne úrazove pojištěna nejsem . Muj závěr - Jsem v 9 měsíci těhotná popálila jsem si ošklivě břicho - mesic v léčení . A platím téměř rok 2450 Kč v domění, ze jsem úrazove pojištěna . Dopis kterým me obeznamili se jim vrátil, protoze byl zaslán na adresu na které se uz ctyri roky nezdrzuji a byla dodatkem ke smlouvě zrušena . Cele ty ctyri roky, ale korespondence přesto byla na tuto zrušenou korespondenční adresu zasílána. Minimálně dvakrat jsem toto řešila i s danou pojišťovnou po telefonu . Nevím jestli jsem to napsala dost srozumitelne, ale zajímalo by me jak v této situaci postupovat a jaká jsou moje prava . Moje představa je, ze mam minimálně nárok na vracení platby pojistného za 11 měsíců( protoze za toto by asi ani blazen neplatil dobrovolně 2450 Kč měsíčně ) a nějakou adekvatni finanční kompenzaci za uraz, který se mi ted stal . Protoze vlastne téměř rok žiji v mylném přesvědčeni, ze jsem úrazove pojištěna za což platím 2450 Kč, ale ono to tak neni . Předem moc dekuji za radu a objasnění mých práv . L. D.

Dobrý den,

v uvedeném případě velmi záleží na podmínkách, za kterých byla pojistná smlouva uzavřena, stejně jako na obsahu samotné pojistné smlouvy a na pojistných podmínkách. Bohužel Vám bez bližších informací nemůžeme na Váš dotaz odpovědět.

Váš případ můžete zadat k nezávaznému posouzení na náš web.

https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad?category=https%3A//www.vasenaroky.cz/zadat-pripad