Bydlení: Poplatky za STA

Nesprávné vyúčtování služeb

Prosím o radu ohledně STA. Bydlím v domě přes 40 let. V roce 2000 koupil dům nový majitel. Já mám od roku 1997 kabelové připojení televize. Ve smlouvě je poplatek za STA 20,-Kč měsíčně. Bohužel jsem to podepsala. Chci po majiteli změnu smlouvy, ale nedohodli jsme se. Dále mně majitel předepisuje nedoplatky za STA , které ročně činí až 1500,.Kč. Nevím, jak dál postupovat, abych nemusela platit za STA, kterou nevyužívám a mám kabelovou připojení televize. Děkuji předem za odpověď. Dagmar Z.

Dobrý den,

bohužel bez znalosti konkrétního obsahu smlouvy lze takto na dálku, jen velmi obtížně poradit. Pokud jste se ve smlouvě zavázala ke hrazení poplatků za STA a doposud jste je neuhradila, doporučuji Vám dluh splatit, neboť by mohlo dojít k jeho navyšování o úroky z prodlení.

Zpět do Bydlení