Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, mám dotaz k výpovědi z pracovního poměru ze zdravotních důvodů .Mám potvrzení od lékaře. Mohu podat výpověď z pracovního poměru k nejbližšímu termínu a i nyní v průběhu měsíce? Předem děkuji

Dobrý den,

okamzitě zrušit pracovní poměr za určitých podmínek lze, avšak záleží, co je to za zdravotní důvod.

Obecně platí, že zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy, jestliže podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce.