Pracovněprávní nároky: Nárok na stravenku

Nárok na stravenky

Dobrý den, mám prosím nárok na stravenku při odpolední směně, od dvou do 22.00, když není jídelna. Děkuji

Dobrý den.

Zajištění stravy či poskytnutí stravenky je dobrovolným plněním zaměstnavatele, tzv. zaměstnanecký benefit. Jestliže hodlá zaměstnavatel zaměstnancům na stravování finančně přispívat, upraví v tom smyslu kolektivní smlouvu (pokud u zaměstnavatele působí odborový orgán) či vnitřní předpis. Zde stanoví další podmínky pro vznik práva na toto stravování a výši finančního příspěvku.