Pracovněprávní nároky: Špatně vypočtená mzda

Mzda

Dobry den.Chci se optat.Vloni moje dcera skoncila materskou.Dve deti 7.chlapec a dceruska 3.roky.Sla se zarekistrovat na pracovni urad,nabidli ji dotacni praci z eu na pracovni pozici do skolky.Nastoupila tam v loni 1 listopadu.Dceri je 27.roku.Dnes rano mi poslala zprabu,ze ji na ucet prisla mzda 10 400 kc.A ma napsane deti na sebe ohledne ulevi na dani.Je mzda v poradku?Kdyz je minimalni mzda dle zákona 12.200 kc.Myslim si ze ji to v práci moc spatne vypocitali.Dekuju za odpoved.S pozdravem.Troják.

Dobrý den,

s problémy tohto typu je vždy třeba se obracet přímo na mzdovou účetní.
Svou mzdu je možné spočítat i například zde http://kalkulacka.org/jaka-bude-minimalni-mzda-v-cr-od-1-1-2018/

Pokud budete mít pochyby o dlužné mzdě, neváhejte nám zadat případ k posouzení, vždy ale nejprve doporučujeme kontaktovat osoby za tuto skutečnost přímo zodpovědné - firemní účetní apod.