Zdraví: Potyčka ve vyučování

Odškodnění za úraz ve škole Ostatní

Dobry den, chtěla bych se zeptat jestli je dle Vas má žádost o odškodnění oprávněná.Syn se při vyučování dohadoval se spolužákem a vznikla potyčka-při které můj syn udeřil spolužáka a tímto si způsobil zranění (konkrétně zlomený palec prave ruky) .Škola se necítí být za tento úraz zodpovědná.Já jsem jiného názoru vzhledem k tomu ,že se tak stalo v hodině anglického jazyka -tudíž za dohledu učitele . Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

za škodu, která vznikla žákům základních škol při vyučování nebo v přímé souvislosti s ním, odpovídá právnická osoba vykonávající činnost dané školy. Vždy záleží na okolnostech daného případu. Z Vašeho zadání bohužel nevyplývá, jak přesně potyčce mezi žáky došlo, tudíž nelze vyvozovat jednoznačný závěr.

Zpět do Zdraví