Pracovněprávní nároky: Práce ve svátek, dvanáctihodinová směna

Státní svátek

Dobrý den, když pracuji 12.hodinove směny ve svátek, dostanu zaplaceno za 12.hod nebo za 8.hod? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za práci ve svátek poskytne zaměstnavatel zaměstnanci náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku ve výši průměrného hodinového výdělku za hodinu práce ve svátek místo náhradního volna.

S pozdravem, Vaše nároky.cz