Pracovněprávní nároky: Přeřazení na skladníka s nižší mzdou na neschopence

Pracovní smlouva Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobrý den,jsem 6.měsíců na neschopence kvůli zákroku na srdci.Před nemocenskou jsem pracoval jako vedoucí směny ve skladu.Mám trvalý pracovní poměr na dobu neurčitou.Teď během nemocenské mi oznámil vedoucí po telefonu,že jsem byl přeřazen na skladníka(nižší mzda...) a mám jít podepsat v době vycházek novou smlouvu.Má na tohle zaměstnavatel v době trvání nemocenské nárok?Chci skončit v zaměstnání po ukončení neschopenky ze zdravotních důvodů,je to možné?Poradíte mi na tyto dvě otázky?Děkuji

Dobrý den,

obecně má zaměstnavatel právo Vás bez Vašeho svolení dočasně přeřadit na jinou pracovní pozici za stejnou mzdu, není přípustné, aby po Vás požadoval jednostranně změnu smlouvy. V případě druhé otázky, platí obecná pravidla pro ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance. Pracovní poměr lze ukončit z jakéhokoliv důvodu nebo i bez uvedení důvodu s dvou měsíční výpovědní lhůtou, a to kdykoliv za trvání pracovního poměru.

S pozdravem,