Bydlení: Problém s vyúčtováním za vodu

Nesprávné vyúčtování služeb

Dobrý den, právě nám dorazilo vyúčtování za teplou vodu. Byt jsme koupily v polovině roku 2016 s tím, že jsme obdrželi předávací protokol s uvedenými stavy. Na bytovém družstvu nám bylo řečeno, že budeme hradit celý rok To jsme uznali. Jelikož byt nebyl půl roku předtím než jsme se nastěhovali obýván, protože byl v rekonstrukci ale zálohy byly placeny, družstvo nám naúčtovalo nedoplatek. U předchozích majitelů ovšem nebyla žádná spotřeba viz. předávací protokol. Naše spotřeba do prosince 2016 tedy za půl roku byla chybně spočítána a podle měřičů nesouhlasí. Podali jsme reklamaci ale bytové družstvo ji nechce uznat. Jak v takovém případě postupovat ? Stavy měřičů mám vyfoceny a taktéž i předávací protokoly. Je více než jasné, že to co si tam napočítali jako spotřeba spotřebováno nebylo. Děkuji za info

Dobrý den,

v tomto případě je jedinou možnou obranou soudní spor. Veškeré dokumenty, které k této kauze máte si pečlivě uschovejte a v případě, že po Vás družstvo bude požadovat nedoplatek, nebojte se obrátit na naši společnost.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení