Pracovněprávní nároky: Proplacení návštěvy u lékaře

Lékařská prohlídka

Dobrý den, mám dotaz ohledně propustky k lékaři z práce. normálně si je neberu, ale v jednom měsíci mi přišly pozvánky na tři vyšetření. Zaměstnavatel mi sdělil, že mi proplatí pouze první a to 4 hodiny a zbytek jen omluví. Takže ve finále to dopadlo, že jsem si jednu návštěvu lékaře musela nadělat, jednu mi proplatil a jednu pouze omluvil. Je to normální a správně ze zákona???

Dobrý den,

pokud nelze prohlídku či ošetření u lékaře vykonat mimo pracovní dobu, náleží Vám volno a náhrada mzdy na dobu nezbytně nutnou k dopravě do místa ošetření a k ošetření. Pokud ošetření neprobíhá v nejbližším vhodném lékařském zařízení, náleží náhrada mzdy pouze za dobu nutnou k ošetření a k dopravě do nejbližšího vhodného lékařského zařízení. Skutečnost, že ošetření či prohlídek je v jednom měsíci více, na těchto nárocích nic nemění.

S pozdravem,