Pracovněprávní nároky: Rozvázání pracovního poměru dohodou

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, prosím poraďte, jak postupovat a na co mám nárok. K 30. 6. jsem rozvázala pracovní poměr dohodou. Od 1. 7. jsem měla nastoupit na nové místo. Ale 30. 6. jsem měla úraz a dostala neschopenku. Na nové místo nemohu nastoupit, neschopnost potrvá asi 5 týdnů. Teď nevím, co mám dělat. Děkuji za radu.

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží na tom, zda již došlo k uzavření pracovní smlouvy s novým zaměstnavatelem. Pokud již smlouva byla uzavřena, Váš pracovní poměr vzniká dnem, který byl sjednána jako den nástupu do práce, a neukončí-li jej zaměstnavatel (např. zrušením ve zkušební době) bude trvat i po skončení pracovní neschopnosti. Překážku v práci je však nutno novému zaměstnavateli řádně oznámit. Na nemocenskou máte nárok z titulu nemocenského pojištění při výkonu práce u bývalého zaměstnavatele, jelikož pracovní neschopnost vznikla před koncem sedmidenní ochranné lhůty od skončení Vašeho pracovního poměru. Potvrzení o pracovní neschopnosti tak budete doručovat také bývalému zaměstnavateli. Od nového zaměstnavatele byste měla mít nárok na náhradu mzdy od třetího do 14 dne.

S pozdravem, Vaše nároky.cz