Pracovněprávní nároky: Rušení pobočky při rodičovské

Rodičovská

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené, se zaměstnavatelem jsem byla domluvena (pouze ústně) na dřívějším nástupu do práce a to k 1.8.2018. Zaměstnavatel mi sdělil, že pobočku kde jsem pracovala zrušil a že dostanu výpověď a odstupné až mi skončí rodičovská. Dle mého mám nárok se vrátit do práce dle domluvy ale kvůli překážce zaměstnavatele to nelze. Na rozvázání pracovního poměru dohodou s nárokem na odstupné zaměstnavatel nechce přistoupit a dále se mnou nekomunikuje. Dá se zaměstnavatel přinutit k dřívějšímu rozvázání pracovního poměru nebo musím počkat až skončí rodičovská dovolená? Chtěla bych být bez závazku a hledat si novou práci na HPP. Děkuji za odpověď a přeji hezký den A.

Dobrý den,

v uvedeném případě by mohl být problém tuto dohodu se zaměstnavatelem prokázat. V současné době bohužel panuje nejednoznačný názor na předčasný návrat z rodičovské dovolené. Proto nelze jednoznačně určit, zda v případě neexistence dohody se zaměstnavatelem toto možné je. Vzhledem k uvedenému Vám proto nelze jednoznačně doporučit nic jiného, než se pokusit se zaměstnavatelem dohodnout.