Reklamace/e-shopy: Skrytá vada na autě

Koupě automobilu

Dobrý den, před měsícem a půl jsem si koupila auto ze salonu. Auto je staré 4 roky. Po par týdnech jsem zjistila ze klimatizace nefunguje tak ják by měla. Oprava je nutná. Prodávající mi řekl ze zaplatí pouze půlku. Přitom mám ve smlouvě napsáno, ze mám roční záruku na skryté vady. Měla bych na tohle přistoupit? Děkuji.

Vážená paní

Ve vašem případě by bylo třeba posoudit přesné znění smlouvy. Pokud se však prokazatelně jedná o skrytou vadu, kterou jste nezapříčinila, která byla přítomna na voze již při jeho koupi a na tuto se vztahuje smluvní zajištění, žádejte opravu, kterou Vám prodejce musí zařídit.

S pozdravem, Vaše nároky.cz