Reklamace/e-shopy: Skrytá vada na kuchyňské lince

Skrytá vada

Lze uplatnit skrytou vadu na kuchyňské lince(vada materiálu), vyrobené na zakázku do starého domu. Po uplynutí 24 měsíců. Nejedná se tedy pravděpodobně o součást nemovitosti ,jako v případě dodávky kuchynské linky ,společně s dodávkou nové nemovitosti.

Dobrý den,

při oznamování vad obecně platí, že je nutno, aby k jejich oznámení došlo co nejdříve po tom, co je vada odhalena. To platí i u skrytých vad. Zde je však další podmínka, že musí být vada oznámena nejpozději do 2 let po odevzdání věci (§ 2112 - Občanský zákoník).

Jak tedy správně říkáte, o součást nemovitosti nepůjde a nastupuje zde lhůta 2 let. Pokud jste tedy v této lhůtě vadu oznámil, pak by Vám reklamační nároky měly náležet. Jinak bohužel ne.

S pozdravem,