Pojišťovny: Snížení renty za nemoc z povolání

Renta

Dobrý den. Mam proznanou rentu na nemoc z povolani kdyz jsem byl na úp byla mi vyplácena renta od kooperatovy cca 29000..zacal jsem pracovat tak mi ji snozili na 21000 prvni mesoc..Dalsi mesice uz 26000. Po skonceni prac pomeru opet 21000..nechapu jak se pocita renta do puvodnoho vydelku. děkuji. Čtvrtlík

Vážený pane Čtvrtlíku

Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu.

S pozdravem, Vaše nároky