Pojištění automobilu: Úhrada škody nabouraného auta

Škoda na vozidle

Dobrý den, chtěl bych reagovat na nekolik Vámi odpovidanych reakci, tak že je to v našem státě takhle blbě nastavené, mě nekdo naboura, ja jsem poškozený tzn.nechtěl jsem bourat, auto je moje srdeční záležitost i když cena vozu je zprumerovaná od ostatních stejných vozidel a ve finále auto má hodnotu např.60tis a pořád nechápu tu dražbu, někdo si někde vytvoří fiktivni aukci a koupí jakoby vrak za 30tis.a ja dostanu 30tis.od te pojišťovny viníka a kdo mi dá těch zbylých 30tis.? Když vím z vlastních zkušeností, ze to nekoupí lidi ani za 20tis, opravdu tenhle stát je plný darmozroutu a vychcandiru

Dobrý den,

v případě autonehody postupuje každá pojišťovna trochu jinak. Obecně lze říci, že pojistné plnění se poskytuje jako rozdíl obvyklé ceny vozidla k datu vzniku škody a obvyklé ceny zbytků vozidla, tj. ceny, za kterou je možné prodat vozidlo v poškozeném stavu. V případě totální škody, kdy oprava vozu převyšuje cenu vozu v době pojistné události, pojišťovna poškozenému klientovi navrhne spolupracující aukční portál, kde může vůz prodat za jím vyměřenou cenu a plní pouze zbylou částku do výše obvyklé ceny vozu (např. vůz má v době nehody cenu 50 000, po totální škodě je jeho zbytková cena při rozprodeji na součástky spočítána na 25 000, pojišťovna navrhne odprodej vozu za tuto částku přes zmíněný portál a sama plní zbylých 25 000 jako dorovnání do obvyklé ceny vozu).
Pokud klient s odprodejem nesouhlasí, nemusí vůz prodat a může jej opravit, výše plnění se však nemění.

S pozdravem,

Vaše nároky