Pracovněprávní nároky: Ukončení PP v době trvání pracovní neschopnosti

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,jsem v dlouhodobé prac.neschopnosti ,/od 12.4.2016/.Podala jsem žádost o ID. Zaměstnavatel by byl nejraději,kdybych podala výpověď,aby si mohl místo mě zaměstnat někoho jiného.Můj zdrav.stav je dlouhodobě nepříznivý,nehodlám ukončit pn,I kdybych výpověď podala, na úřad práce v době trvání pn nemohu.Je pro mne výhodné ukončit prac.poměr před vypršením podp.doby,která vyprší 26.4.?Nejraději bych ukončila prac.poměr shodně s vypršením podp.doby. DĚkuji

Dobrý den,

Záleží, pokud máte ambice na uznání nemoci z povolání či nikoliv. Pokud ne, pak je pro Vás výhodnější ukončit pracovní poměr co nejpozději. Dále pro trvání či navázání nového pracovního poměru záleží, zda Vaše žádost o celý ID, či o částečný.