Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru sjednaného na dobu určitou

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chci se zeptat zda musím zaměstnavateli dávat výpověď nebo můžu odejít bez upozornění zaměstnavale, když mám smlouvu na dobu určitou 1 rok od 19.2.2016 tzn. do 20.2.017. Moc děkuji za odpověď. Dana

Dobrý den,

pracovní poměr na dobu určitou končí dnem uvedeným ve smlouvě bez ohledu na to, zda zaměstnavatel na tuto skutečnost upozorníte či nikoliv. Výpověď je institut odlišný, přičemž jde o jednostranný akt s úmyslem ukončit pracovní poměr před uplynutím doby pracovního poměru. Výpovědní doba v tomto případě činí 2 měsíce.