Zdraví: Umožnění volného pohybu v nebezpečném stavu pacienta

Pochybení lékaře Ostatní

Dobrý den. Můj exmanžel, otec našich malých dětí, minulý týden spáchal sebevraždu v psychiatrické nemocnici, kde již několik měsíců se léčil a poslední dny před sebevraždou byl v následné péči-v podstatě sociálním pobytu, které spadá rovněž pod psychiatrickou léčebnu. Vnímám pochybení léčebny. Dle manželova deníku je téměř jisté, že v den sebevraždy nebyl kompenzován, měl hlasy, které mu říkaly ať skočí z komína. Nebyl vůbec ve stavu, kdy mohl zůstat volně, byl nebezpečný sobě. Léčebna bohužel s námi vůbec nekomunikuje, na pohřeb nikdo nepřišel, ani kondolenci vedení nezaslalo. To vnímám jako lidský hyenismus. Nevím, na koho se obrátit a jak řešit tuto situaci. Děkuji.

Dobrý den,

Vaší ztráty je nám velice líto. Pokud chcete řešit pochybení psychiatrické léčebny, je zapotřebí si nechat vypracovat znalecký posudek. Na základě posudku teprve lze posoudit, zda existuje nárok za nemajetkovou újmu. V případě pochybení konkrétního lékaře, lze se obrátit na Českou lékařskou komoru.

Zpět do Zdraví