Zdraví: Úraz na dětském hřišti - odškodnění od obce

Ostatní Úraz ve škole

Dobrý den, dcera byla před 14 dny na víkend u svého otce, kde si na dětském hřišti při pádu z prolézačky (chyběl schůdek z důvodu špatného stavu) zlomila pravou ruku a musela na operaci, kdy ji "zdrátovali" loket. Má nárok na odškodnění od obce, kde se úraz stal? Pokud ano, jak postupovat? Děkuji

Dobrý den,

dle obecných pravidel ohledně odpovědnosti za škodu je za provoz dětského hřiště a za škodu vzniklou v souvislosti s ním odpovědný jeho provozovatel. Při posuzování nároku na náhradu škody (respektive bolestného) však roli hraje více faktorů, kterým může být například to, jak moc k úrazu dítěte přispěla právě závada na průlezce, anebo zda provozovatel naopak podcenil pravidelnou kontrolu. V každém případě se však můžete na vlastníka/provozovatele dětského hřiště (např. obec) obrátit se žádosti o náhradu škody ve výši bolestného stanoveného lékařským posudkem.

Zpět do Zdraví