Pracovněprávní nároky: Uznání pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobry den,mam otazku behem pracovni domy jsem zakopla cestou z WC na zeleznych schodech rosekla a narazila si koleno i po 2 mesicich me koleno boli a je tam boule zapis onpracovnim uraze mistr zapsal pujdu ted k lekari pokud bych musela nastoupit do nemocnice nebo na neschopenku musi mi to zamestnavatel uznat jako pracovni uraz?vim ze se bude skubat tak abych vedela za cim si stat a jak postupovat dodavam ze pri praci cely den stojim na miste a nohu opravdu zatezuji dekuji predem za odpoved

Vážená paní,

jestliže je proveden zápis do tzv. úrazové knihy a k události došlo v průběhu Vaší pracovní doby, jedná se o pracovní úraz a nezáleží na tom, že k němu došlo před dvěma měsíci. Záležitost řešte s lékařem a následně se zaměstnavatelem. Pokud by došlo k jakýmkoli problémům v řešení této záležitosti se zaměstnavatelem, neváhejte zadat Váš případ k nám do systému.