Pracovněprávní nároky: Vedoucí neprovedl zápis o pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobrý večer, udelal jsem si pracovni úraz a nahlasil jsem to ihned v práci,ale vedoucí neprovedl zapis,jen mi rekl,ze tu neni ten clovek a Na shledanou. Jsem v soucasne dobe v neschopnosti a nevim jak a co delat,zaměstnavatel mi.po telefonu sdelil,ze se nejedna o pracovni uraz,muzete mi prosim poradit,? Děkuji předem s pozdravem Červeňák Milan.

Dobrý den,

pokud dojde k pracovnímu úrazu, je nezbytné, aby zaměstnavatel dodržel zákonem stanovený postup při vzniku pracovního úrazu a jeho evidenci. V případě, že k tomuto postupu nedošlo, můžete podat stížnost na inspektorát práce, přičemž porušení zákonných povinností s sebou může nést pro zaměstnavatele nepříjemné následky v podobě sankcí. Případně ná můžete zadat případ k bezplatnému posouzení zde : https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad